Drewno kominkowe
Drewno kominkowe to dość szczególny rodzaj drewna, przeznaczony głównie do palenia w kominkach.
Czemu szczególny? Bo stawia się mu dużo wyższe wymagania jakościowe, niż w przypadku drewna spalanego w piecu, które określa się mianem drewna opałowego.

Przede wszystkim drewno kominkowe powinno być pozyskiwane z drzew liściastych. Odpowiednio przygotowane, wysuszone i wysezonowane pozwala uzyskać wyższą temperaturę spalania, wydzielając przy tym znacznie mniej sadzy i zanieczyszczeń smolistych. Używanie jedynie takiego rodzaju drewna przekłada się na czystość i bezawaryjną pracę naszego kominka, a także brak problemów związanych z drożnością ciągu kominowego.

Idealna wilgotność drewna kominkowego to ok. 17%, żeby osiągnąć tą wartość drewno musi być magazynowane w odpowiednich warunkach przez okres ok. 2 lat.

Jaki rodzaj drewna wybrać?

Wybór rodzaju i kalibru drewna zależy od naszych preferencji i wielkości paleniska w kominku. Drewno pozyskiwane z różnych gatunków drzew ma różne właściwości grzewcze, np.
dąb z racji na swoją gęstość pali się powoli i daje dużo ciepła,
grab ma wysoką wartość opałową, choć podczas spalania nie daje okazałego płomienia,
brzoza pali się równym i jasnym płomieniem, ale szybko się spala i nie ma wysokiej wartości opałowej.

Masz pytania? Chętnie pomożemy! Przejdź do zakładki Kontakt.

W naszej ofercie znajdziesz:

Brzoza

Dąb

Olcha

Buk

Klon

Akacja

Grab

Drewno mieszane

* podana cena za 1 m3. Prosimy każdorazowo o kontakt telefoniczny w celu weryfikacji stanu magazynowego i dostępnych opcji przygotowania drewna.

Polecamy również: